Kdo jsem

Jsem žena dvou profesí – nejdřív jsem se stala architektkou, posléze život zařídil, abych se stala i terapeutkou.

Ing.arch. Alena Vychodilová, Ph.D.

Fakulta tělesné kultury v Olomouci
Kurz malování léčivých obrázků
Aquapark v Bohumíně

Přes svou osobu propojuji dva světy – materiální a duchovní. Svět architektury a navrhování domů pro konkrétní lidi uspokojuje mou mužskou stránku. Práce s lidmi hledajícími odpovědi na velké otázky života mě zase naplňuje hlubokým uspokojením a je spojena s mou vnitřní ženou. Obě činnosti jsou krásné a obě jsou pro mě důležité.
A někdy nedokážu rozlišit, jestli zakázku projektu dělám proto, abych něco vytvořila, nebo proto, abych se setkala s novými lidmi, s kterými se vzájemně obohatíme o nové zkušenosti.

ZE SPOJENÍ OBOU PROFESÍ VZNIKLO MÉ KRÉDO:

Vědecká knihovna v Olomouci
Spiritualcamp Marka Dzirasy

Pomáhám sobě i druhým cítit se lépe, mít se lépe 
a žít ve zdravém prostředí

 

A

Před lety jsem byla nespokojená žena s mnoha starostmi, která hledala cestu k uzdravení dvou dětí, k napravení vztahů v rodině, k nalezení spokojeného života. To bylo v roce 1998 - tehdy jsem se poprvé potkala s pojmem léčivá energie. 
Tehdy jsem se také dozvěděla, že vše na světě je určitá forma energie, ať se jedná o tělo, myšlenky, vztahy, emoce, činnosti, materiální svět nebo svět nehmotných bytostí. 
Vše je energie. A každá má jinou kvalitu.
Díky automatické kresbě jsem se naučila je zobrazovat. A následně měnit v pozitivní a harmonické energie. Můj život se začal proměňovat, získala jsem větší sebedůvěru a odvahu ke změnám.

harmonizační symboly

V letech 1998-2007 jsem byla postupně zasvěcována do 3 stupňů tradičního reiki a dvou stupňů karuna reiki. Díky Jarmile Riegrové jsem se naučila předávat energie dotekem dlaní, pracovat s energií myšlenek a meditovat. Později jsem začala sama zasvěcovat do tradičního reiki a vést vlastní klub.

Seminář s Charlesem Virtuem v r.2010 prohloubil mé spojení se světem bytostí světla a otevřel mé tvořivé schopnosti – začala jsem malovat léčivé obrázky a mandaly.

V r.2000 jsem se poprvé setkala s automatickou kresbou a posléze jsem ji začala sama používat k zobrazování mých pocitů, stavu zdraví a k porozumění toho, co se mi dělo. Později v letech 2005-2008  jsem vytvořila vlastní originální metodu, jak změnit negativní energie v pozitivní, zbavit se nevhodných mentálních a emočních vzorců – prostě jak si zlepšit život, a začala jsem ji učit i ostatní.

Postupně jsem vydala 3 díly knihy „Svět je kouzelná hra energií“. Jsou svědectvím mého osobního růstu, získávání nových informací a prohlubování schopností.

V letech 1999-2003 jsem se intenzivně učila feng šuej. Kurzy s Adalbertem Nelissenem, Borisem Michajlovem a Radomírem Novákem mi pomohly ještě více pochopit plynutí energií a jejich vztahy ve vesmíru. Díky univerzálnímu systému jin-jang a pěti prvků jsem začala také jinak chápat příčiny nemocí.

Setkání se šamanismem pro moderního člověka a Zorkou Frešovou mi potvrdilo, že podstata všech učení, systémů a nauk je shodná – jedině láskou lze léčit sebe a přes sebe pak celý svět.

Dnes jsem vyrovnaná bytost, vím, kdo jsem a jaké je moje poslání. 
A chtěla bych, abyste se stali také takovými. 
Cesta ke štěstí je někdy komplikovaná a nesnadná. Bez vaší vlastní aktivity se však nic nestane. Ale můžu vám potvrdit, že to stojí za námahu.

Máte zájem dostávat informace o mých aktivitách?

Těším se na setkání. Alena