Mandaly jako zdroj harmonie, síly
a vyrovnanosti

Volné kreslení, či automatické kreslení je druh jógy pro umělce, je to přímá cesta do nitra sama sebe. Catherine Jo Morgan

Co je mandala

Mandaly jsou velmi vděčné téma a existuje řada předloh k vybarvování. Co to vlastně je? Jedná se o kruhový geometrický obrazec, v jehož symetrii nacházíme silné energetické působení, harmonii, sílu a vyrovnanost. 

Pro výběr té správné mandaly si raději zopakujme něco málo z geometrie. Každý mnohoúhelník má totiž úplně jinou vibraci a ve spojení s barvami se stává mocným nástrojem pro energetické působení. Počet stran hvězdy nebo květu určuje souvislost s posvátnou geometrií a numerologií. Nalezneme i spojenís působením planet, a proto patří k božským nástrojům.

Jak vytvářet obrazce o 3,4,5,6,7,8,9, a více stranách pomocí kružítka a pravítka, najdete ve videu, které ovšem teprve chystám 🙂

Jak se správně pustit do mandaly

Geometrické předlohy jde snadno tvořit i na počítači. Chcete-li, aby mandala skutečně působila tak, jak potřebujete, vytvořte ji od první čárky ručně. Jakmile si zadáte téma, vyberete počet stran a začnete mnohoúhelník vynášet, zjistíte, kolik možností vám geometrie nabízí. Spojujte body obloukem, nebo rovnou čarou, vytvářejte menší obrazce uvnitř velkého, využijte průsečíků čar a oblouků k dalšímu dělení. Jakmile začnete jednotlivé plošky vybarvovat, ucítíte, jak energie obrazce narůstá.